V březnu a dubnu se uskuteční již 17. ročník MFF Jeden svět

9.1.2015 / Festival Jeden svět - projekce pro školy

Přijďte  se podívat na dokumentární filmy s lidskoprávní tematikou a vezměte do kina i své žáky na speciální dopolední projekce. Jako každý rok začne festival v Praze, kde se bude konat od 2. do 13. března a v následujících týdnech se přesune do dalších 33 měst po celé České republice. Pro bližší informace o festivale ve vašem městě kontaktujte vašeho regionálního koordinátora.

Projekce pro základní a střední školy se budou konat převážně v dopoledních hodinách a budou spojené s besedou se zajímavými hosty. O dalších podrobnostech vás budeme informovat nadále na našich stránkách. Zde postupně uveřejníme letošní nabídku filmů, synopse a související ukázky. Případné dotazy prosím směřujte na e-mailovou adresu skolniprojekce@jedensvet.cz.

Válka na Ukrajině

Materiály JSNS k ruské vojenské invazi

V souvislosti s aktuálními událostmi na Ukrajině jsme z portálu JSNS.CZ vybrali dokumentární filmy, lekce, materiály a aktivity do hodin a také řadu doporučení pro vyučující k tomu, jak s žáky mluvit o válečném konfliktu, uprchlících, mediální manipulaci a propagandě. Na stránce Válka na Ukrajině najdete speciálně připravený výběr lekcí k současné situaci spolu s aktivitami do hodin nebo publikaci Podoby ruské propagandy. Nabídku materiálů budeme průběžně rozšiřovat.