PRASKNĚTE SVÉ BUBLINY!

28.1.2015 / Festival Jeden svět - projekce pro školy

Narušit předsudky, pohodlné nevědomí a fámy šířené českou společností – to je cílem 17. ročníku festivalu dokumentárních filmů o lidských právech Jeden svět, který své publikum přivítá výzvou „Praskněte své bubliny!“. Jeden svět se uskuteční v Praze od 2. do 13. března 2015 a následně v dalších 33 městech České republiky.

Podívejte se na vizuály, které letos budete potkávat v ulicích vašeho města.

Také jsme již zveřejnili vybrané filmy pro letošní školní projekce. V sekci Jeden svět dětem naleznete snímky pro pro první a druhý stupeň základních škol. Pro starší žáky základnách škol a středoškoláky naleznete letošní výběr šesti snímků v kategorii Jeden svět pro studenty.

 

Válka na Ukrajině

Materiály JSNS k ruské vojenské invazi

V souvislosti s aktuálními událostmi na Ukrajině jsme z portálu JSNS.CZ vybrali dokumentární filmy, lekce, materiály a aktivity do hodin a také řadu doporučení pro vyučující k tomu, jak s žáky mluvit o válečném konfliktu, uprchlících, mediální manipulaci a propagandě. Na stránce Válka na Ukrajině najdete speciálně připravený výběr lekcí k současné situaci spolu s aktivitami do hodin nebo publikaci Podoby ruské propagandy. Nabídku materiálů budeme průběžně rozšiřovat.