Zarezervujte si místo na projekcích pro studenty

12.2.2015 / Festival Jeden svět - projekce pro školy / Vzdělávání vyučujících

Stále se můžete hlásit na pražské školní projekce Jednoho světa 2015. V kategogorii Jeden svět pro studenty máme ještě volná místa. Letos můžete vybírat z šesti filmů, které jsme pro vás připravili. Po projekci filmu se můžete těšit na diskusi se zajímavými hosty.

Sledujte na našich stránkách aktuální program a kapacitu všech projekcí a pro přihlášení volejte na tyto telefonní čísla: 734 428 308, 222 350 842.

Snímky letošní kategorie Jeden svět pro studenty, jsou určeny studentům středních škol a vyšších ročníků základních škol. Promítat budeme třeba film o tom proč jsou šikanovaní mladí gayové a lesby v Rusku, proč se desítky mladých lidí přidávají k radikálním islamistickým skupinám anebo za co hrozí umělcům v běloruské vězení. Podívejte se na ukázky všech šesti snímků.

Bojovníci ze severu
Søren Steen Jespersen, Nasib Farah / Dánsko, Somálsko / 2014 / 54 min. / 16+
Ukázka z filmu

Hlas za kozu
Jeroen van Velzen / Nizozemsko / 2014 / 51 min. / 15+
Ukázka z filmu

Jenica & Perla
Rozálie Kohoutová / Česká republika, Francie / 2014 / 60 min. / 14+
Ukázka z filmu

Made in BY
Luigi Milardi / Itálie, Bělorusko / 2014 / 52 min. / 16+
Ukázka z filmu

Putinovy „Děti 404“
Pavel Loparev, Askold Kurov / Rusko / 2014 / 52 min. / 15+
Ukázka z filmu

ThuleTuvalu
Matthias von Gunten / Švýcarsko, Tuvalu / 2014 / 52 min. / 14+
Ukázka z filmu

 

Válka na Ukrajině

Materiály JSNS k ruské vojenské invazi

V souvislosti s aktuálními událostmi na Ukrajině jsme z portálu JSNS.CZ vybrali dokumentární filmy, lekce, materiály a aktivity do hodin a také řadu doporučení pro vyučující k tomu, jak s žáky mluvit o válečném konfliktu, uprchlících, mediální manipulaci a propagandě. Na stránce Válka na Ukrajině najdete speciálně připravený výběr lekcí k současné situaci spolu s aktivitami do hodin nebo publikaci Podoby ruské propagandy. Nabídku materiálů budeme průběžně rozšiřovat.