Příběh mojí rodiny zapojuje rodiče do života školy

24.2.2015 / Příběh mojí rodiny

Učitelka, výchovná poradkyně a speciální pedagožka Andrea Tláskalová ze základní školy ve Zbiroze se vloni zapojila do našeho nového projektu Příběh mojí rodiny. Letos se přihlásila do jeho volného pokračování. Přečtěte si v Moderním vyučování, co ji na projektu zaujalo a jaký v něm vidí smysl.

Pátrání po rodinné historii rodinu sbližuje. Přála bych si, abychom „táhli za jeden provaz“ ve prospěch dítěte. Myslím si, že tak jako potřebují žáci cítit jednotu v rodině, stejně tak ji právě potřebují cítit i ve vztahu rodina – škola,“ říká Andrea Tláskalová.

Rozhovor i další informace k projektu si můžete přečíst v pdf formátu.

 

Válka na Ukrajině

Materiály JSNS k ruské vojenské invazi

V souvislosti s aktuálními událostmi na Ukrajině jsme z portálu JSNS.CZ vybrali dokumentární filmy, lekce, materiály a aktivity do hodin a také řadu doporučení pro vyučující k tomu, jak s žáky mluvit o válečném konfliktu, uprchlících, mediální manipulaci a propagandě. Na stránce Válka na Ukrajině najdete speciálně připravený výběr lekcí k současné situaci spolu s aktivitami do hodin nebo publikaci Podoby ruské propagandy. Nabídku materiálů budeme průběžně rozšiřovat.