Učitelské lázně aneb Jak se stát architektem školy

24.6.2015 / JSNS

Kdo by po konci školního roku nepotřeboval lázně? Naši kolegové z programu Varianty pro vás připravili zážitkový pobyt, jehož cílem je především načerpat novou energii a inspiraci do dalšího školního roku.

Tématem letošních lázní je „stavitel“ školy. Chceme prozkoumat školu a všechny, kterých se týká, zjistit, jak si školu představují, co potřebují a co je pro to třeba udělat. Přijeďte prozkoumat školu nejen svýma očima, ale i očima vašich žáků, jejich rodičů i široké veřejnosti….

Akce je určena pedagogům základních a středních škol a koná se 23. – 25. srpna 2015 v Českém ráji. Místo bude upřesněno. Kapacita je 25 účastníků.

Zájemci o relaxaci přihlaste se nejpozději do 30. 6. 2015. Více informací včetně formuláře k přihlášení najdete na webu vzdělávacího projektu Varianty.

Válka na Ukrajině

Materiály JSNS k ruské vojenské invazi

V souvislosti s aktuálními událostmi na Ukrajině jsme z portálu JSNS.CZ vybrali dokumentární filmy, lekce, materiály a aktivity do hodin a také řadu doporučení pro vyučující k tomu, jak s žáky mluvit o válečném konfliktu, uprchlících, mediální manipulaci a propagandě. Na stránce Válka na Ukrajině najdete speciálně připravený výběr lekcí k současné situaci spolu s aktivitami do hodin nebo publikaci Podoby ruské propagandy. Nabídku materiálů budeme průběžně rozšiřovat.