Proti ztrátě paměti ve fotogalerii

26.6.2015 / Příběhy bezpráví

Podívejte se na fotogalerii ze čtvrtečního zahájení kampaně Proti ztrátě paměti. Zároveň se ještě do soboty 27.6. můžete zastavit na Václavském náměstí u okupačního mementa a projevit úctu obětem okupací.

Na pražské Václavské náměstí včera přijel živý tank, proběhla veřejná premiéra krátkého filmu U nás pomáhali taky a u pomníku jsme projevili úctu obětem okupací. Podívejte se na fotogalerii, jak vše probíhalo!

Večer program pokračoval debatou o paralelách okupace Československa v roce 1968 a aktuálních událostí na Krymu. Podívejte se na záznam celé debaty a na fotogalerii.

Zapojte se do kampaně Proti ztrátě paměti i vy - podepište memorandum, zastavte se do soboty na Václavském náměstí u okupačního mementa nebo přijďte na pondělní debatu o fungování ruské propagandy.

 

Válka na Ukrajině

Materiály JSNS k ruské vojenské invazi

V souvislosti s aktuálními událostmi na Ukrajině jsme z portálu JSNS.CZ vybrali dokumentární filmy, lekce, materiály a aktivity do hodin a také řadu doporučení pro vyučující k tomu, jak s žáky mluvit o válečném konfliktu, uprchlících, mediální manipulaci a propagandě. Na stránce Válka na Ukrajině najdete speciálně připravený výběr lekcí k současné situaci spolu s aktivitami do hodin nebo publikaci Podoby ruské propagandy. Nabídku materiálů budeme průběžně rozšiřovat.