Přejeme vám krásné prázdniny

29.6.2015 / JSNS

Přejeme Vám - spolupracujícím pedagogům i studentům - pěkné léto, pohodové prázdniny a děkujeme, že jsme mohli letošní školní rok strávit ve vaší společnosti. Rovněž děkujeme za cennou zpětnou vazbu, skvělé nápady a těšíme se na vás opět koncem srpna.

Na další školní rok pro vás připravujeme nové AV lekce k mediálnímu vzdělávání zaměřené na propagandu v médiích,  AV lekce k výuce němčiny a k lidským právům, např. na téma korupce. Klasicky chystáme Měsíc filmu na školách , který se bude věnovat okupaci Československa v roce 1968.

Obecně se v našich projektech více zaměříme na občanskou angažovanost mladých lidí a těšit se rovněž můžete na uživatelské vylepšení portálu jsns.cz.

Válka na Ukrajině

Materiály JSNS k ruské vojenské invazi

V souvislosti s aktuálními událostmi na Ukrajině jsme z portálu JSNS.CZ vybrali dokumentární filmy, lekce, materiály a aktivity do hodin a také řadu doporučení pro vyučující k tomu, jak s žáky mluvit o válečném konfliktu, uprchlících, mediální manipulaci a propagandě. Na stránce Válka na Ukrajině najdete speciálně připravený výběr lekcí k současné situaci spolu s aktivitami do hodin nebo publikaci Podoby ruské propagandy. Nabídku materiálů budeme průběžně rozšiřovat.