Přihlašujte se na Měsíc filmu na školách

27.8.2015 / Příběhy bezpráví

Letošní ročník věnujeme tématu okupace Československa. Do projektu se můžete hlásit až do 6. října. Co vaši žáci a studenti ví o událostech roku 1968? Promítněte jim dokumentární filmy, pozvěte do školy pamětníky nebo připojte příběh své obce na interaktivní mapu Naše okupace.

Měsícem filmu na školách bude opět listopad. Na stovkách škol se budou promítat filmy a konat besedy s pamětníky, historiky a filmaři. Staňte se součástí Měsíce filmu na školách se svými žáky a studenty i vy. Materiály k výuce od nás získáte zdarma. Přečtěte si podrobnosti, jak se můžete zapojit.

Válka na Ukrajině

Materiály JSNS k ruské vojenské invazi

V souvislosti s aktuálními událostmi na Ukrajině jsme z portálu JSNS.CZ vybrali dokumentární filmy, lekce, materiály a aktivity do hodin a také řadu doporučení pro vyučující k tomu, jak s žáky mluvit o válečném konfliktu, uprchlících, mediální manipulaci a propagandě. Na stránce Válka na Ukrajině najdete speciálně připravený výběr lekcí k současné situaci spolu s aktivitami do hodin nebo publikaci Podoby ruské propagandy. Nabídku materiálů budeme průběžně rozšiřovat.