Dotazníkové šetření v roce 2014

10.6.2014 / Průzkumy a šetření

Na jaře roku 2014 jsme uskutečnili v pořadí již třetí celorepublikové dotazníkové šetření mezi středoškoláky. Výzkum zjišťoval hodnoty a postoje studentů na různých typech středních škol (gymnázia, SOŠ, SOU) a proběhl ve spolupráci s agenturou Median.

Kromě aktuálního stavu přináší srovnání výsledků v časové řadě s lety 2009 a 2012Šetření bylo financováno z prostředků Evropského sociálního fondu – Operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost a státního rozpočtu České republiky. Podrobné informace a komentované výsledky najdete v závěrečné zprávě.

Válka na Ukrajině

Materiály JSNS k ruské vojenské invazi

V souvislosti s aktuálními událostmi na Ukrajině jsme z portálu JSNS.CZ vybrali dokumentární filmy, lekce, materiály a aktivity do hodin a také řadu doporučení pro vyučující k tomu, jak s žáky mluvit o válečném konfliktu, uprchlících, mediální manipulaci a propagandě. Na stránce Válka na Ukrajině najdete speciálně připravený výběr lekcí k současné situaci spolu s aktivitami do hodin nebo publikaci Podoby ruské propagandy. Nabídku materiálů budeme průběžně rozšiřovat.