Dotazníkové šetření v roce 2012

11.9.2012 / Průzkumy a šetření

V prvním čtvrtletí roku 2012 proběhlo, opět ve spolupráci s agenturou Millward Brown, unikátní celorepublikové dotazníkové šetření zaměřené na postoje studentů různých typů středních škol, které bylo nově doplněno o další oblasti.

Kromě zjištění aktuálního stavu bylo cílem také porovnání výsledků se stejně zaměřeným šetřením, které proběhlo na přelomu roku 2008/2009. Šetření bylo financováno z prostředků CEE Trust - Trust for Civil Society in Central and Eastern Europe. Podrobné informace a výsledky najdete v závěrečné Zprávě o dotazníkovém šetření na středních školách 2012 včetně porovnání s rokem 2009.

Válka na Ukrajině

Materiály JSNS k ruské vojenské invazi

V souvislosti s aktuálními událostmi na Ukrajině jsme z portálu JSNS.CZ vybrali dokumentární filmy, lekce, materiály a aktivity do hodin a také řadu doporučení pro vyučující k tomu, jak s žáky mluvit o válečném konfliktu, uprchlících, mediální manipulaci a propagandě. Na stránce Válka na Ukrajině najdete speciálně připravený výběr lekcí k současné situaci spolu s aktivitami do hodin nebo publikaci Podoby ruské propagandy. Nabídku materiálů budeme průběžně rozšiřovat.