Dejte vědět o účasti na našich projektech

2.10.2015 / Příběhy bezpráví

Přihlásili jste se do Měsíce filmu na školách? Dejte o tom vědět a umistěte na svůj web banner informující o zapojení Vaší školy do jednoho z projektů Příběhů bezpráví.

Banner ke stažení najdete zde

Do letošního Měsíce filmu na školách se do dnešního dne zapojilo už téměř 400 škol. Všechny tyto školy dostanou v průběhu října knihu vzpomínek na okupaci Československa Moskva posílá tanky, DVD Okupace ve filmových dokumentech a výstavu U nás pomáhali taky. V listopadu pak na přihlášených školách proběhne projekce filmového dokumentu o československých dějinách a debata s hostem nebo budou žáci pátrat po průběhu srpnové okupace ve své obci.

Do Měsíce filmu na školách se ale stále ještě můžete přihlašovat!

 

 

Válka na Ukrajině

Materiály JSNS k ruské vojenské invazi

V souvislosti s aktuálními událostmi na Ukrajině jsme z portálu JSNS.CZ vybrali dokumentární filmy, lekce, materiály a aktivity do hodin a také řadu doporučení pro vyučující k tomu, jak s žáky mluvit o válečném konfliktu, uprchlících, mediální manipulaci a propagandě. Na stránce Válka na Ukrajině najdete speciálně připravený výběr lekcí k současné situaci spolu s aktivitami do hodin nebo publikaci Podoby ruské propagandy. Nabídku materiálů budeme průběžně rozšiřovat.