Prodlužujeme uzávěrku na Měsíc filmu na školách

6.10.2015 / Příběhy bezpráví

Nejste mezi 458 školami, které se už přihlásily do Měsíce filmu na školách? Právě pro vás jsme prodloužili uzávěrku přihlášek a můžete se tak i nadále přihlašovat.

Připomínáme, že v letošním ročníku můžete společně se svými žáky promítat dokument o okupaci a pozvat si hosta na besedu, pátrat po příběhu okupace ve vaší obci nebo si vybrat jakýkoliv jiný film z naší nabídky dokumentů o československých dějinách a k tématu si pozvat hosta.

Každá zapojená škola od nás zdarma dostane DVD Okupace ve filmových dokumentech, knihu Moskva posílá tanky a výstavu fotografií ze srpna 1968 U nás pomáhali taky.

Přihlašovat se můžete zde.

Pokud byste si nevěděli s něčím rady nebo se vám nedařilo přihlásit, rádi vám pomůžeme na emailové adrese info@pribehybezpravi.cz nebo na telefonním čísle 222 350 845.

 

Válka na Ukrajině

Materiály JSNS k ruské vojenské invazi

V souvislosti s aktuálními událostmi na Ukrajině jsme z portálu JSNS.CZ vybrali dokumentární filmy, lekce, materiály a aktivity do hodin a také řadu doporučení pro vyučující k tomu, jak s žáky mluvit o válečném konfliktu, uprchlících, mediální manipulaci a propagandě. Na stránce Válka na Ukrajině najdete speciálně připravený výběr lekcí k současné situaci spolu s aktivitami do hodin nebo publikaci Podoby ruské propagandy. Nabídku materiálů budeme průběžně rozšiřovat.