Měsíc filmu na školách na facebooku

9.11.2015 / Příběhy bezpráví

Měsíc filmu na školách je už v plném proudu – probíhají projekce filmů, besedy s pamětníky, někde se pátrá po průběhu okupace. Podívejte se na facebook, jak to všechno probíhá!

Pětadvacetiletý Ukrajinec Jurij Jacenko byl minulý rok držen v ruském vězení. O tom, proč se tam dostal, jaké jsou vyšetřovací metody ruské policie a jak to celé probíhalo, vyprávěl na Gymnáziu Evolution na pražském Jižním Městě. Integrovaná střední škola v Moravské Třebové si k promítání vybrala dokument Přerušené jaro – srpen jako kladivo a pozvala si pamětnici 50. let paní Dášu Bičovskou. Na fotky z těchto besed se můžete podívat zde.

Také se k nám připojte na facebooku! Během besedy, projekce nebo pátrání vyfoťte pár fotek a sdílejte je s ostatními. Nebo nám je pošlete na info@pribehybezpravi.cz a my je rádi přidáme!
 

 

Válka na Ukrajině

Materiály JSNS k ruské vojenské invazi

V souvislosti s aktuálními událostmi na Ukrajině jsme z portálu JSNS.CZ vybrali dokumentární filmy, lekce, materiály a aktivity do hodin a také řadu doporučení pro vyučující k tomu, jak s žáky mluvit o válečném konfliktu, uprchlících, mediální manipulaci a propagandě. Na stránce Válka na Ukrajině najdete speciálně připravený výběr lekcí k současné situaci spolu s aktivitami do hodin nebo publikaci Podoby ruské propagandy. Nabídku materiálů budeme průběžně rozšiřovat.