Podívejte se na film Občan Havel

17.12.2015 / Příběhy bezpráví

V pátek 18. prosince to budou čtyři roky, co zemřel bývalý prezident Václav Havel. U této příležitosti jsme na náš portál zařadili film Pavla Kouteckého a Miroslava Janka Občan Havel, který je do konce roku přístupný i bez registrace.

Film, který vznikal více než 13 let, zachycuje zákulisí politického i soukromého života Václava Havla - třeba to, jak se učil svou prezidentskou řeč nebo jak se rozčiloval nad špatně ušitými košilemi. Ve snímku se také objevuje mnoho Havlových přátel, známých i obě jeho manželky.

Podívejte se na film!

Václava Havla si můžete připomenout i snímkem Petra Jančárka Václav Havel, Praha – Hrad, který zobrazuje zejména fungování prezidentské kanceláře.
 

Válka na Ukrajině

Materiály JSNS k ruské vojenské invazi

V souvislosti s aktuálními událostmi na Ukrajině jsme z portálu JSNS.CZ vybrali dokumentární filmy, lekce, materiály a aktivity do hodin a také řadu doporučení pro vyučující k tomu, jak s žáky mluvit o válečném konfliktu, uprchlících, mediální manipulaci a propagandě. Na stránce Válka na Ukrajině najdete speciálně připravený výběr lekcí k současné situaci spolu s aktivitami do hodin nebo publikaci Podoby ruské propagandy. Nabídku materiálů budeme průběžně rozšiřovat.