Vyhlašujeme literární soutěž pro studenty

14.1.2016 / Festival Jeden svět - projekce pro školy

Zapojte své žáky a studenty (15–20 let) do naší literární soutěže, zaměřené na hlavní téma Mezinárodního filmového festivalu Jeden svět. Stačí poslat esej, fejeton nebo rozhovor na téma Hledání domova.

Uzávěrka prací je 21. února 2016.

Pro vítěze jsme připravili finanční odměnu a předplatné časopisu Respekt. Vítězná práce bude zveřejněna týdeníkem Respekt. Cenu předáme vítězům na slavnostním zahájení festivalu Jeden svět.

Stáhněte si plakát k literární soutěži a přečtěte si podrobné zadání. Pokud byste chtěli plakát zaslat vytištěný, abyste ho mohli vyvěsit ve škole, napište na jan.kara@jsns.cz.

 

Válka na Ukrajině

Materiály JSNS k ruské vojenské invazi

V souvislosti s aktuálními událostmi na Ukrajině jsme z portálu JSNS.CZ vybrali dokumentární filmy, lekce, materiály a aktivity do hodin a také řadu doporučení pro vyučující k tomu, jak s žáky mluvit o válečném konfliktu, uprchlících, mediální manipulaci a propagandě. Na stránce Válka na Ukrajině najdete speciálně připravený výběr lekcí k současné situaci spolu s aktivitami do hodin nebo publikaci Podoby ruské propagandy. Nabídku materiálů budeme průběžně rozšiřovat.