Přihlaste se se svými žáky do týmových projektů

28.1.2016 / Kdo jiný?

Máte nápad na projekt, kterým byste chtěli zlepšit situaci nebo problém ve vašem městě/obci? Chcete se vy i vaši studenti dovědět více o řízení projektů, procvičit si konverzaci v angličtině a setkat se s vrstevníky a kolegy z dalších zemí? Právě hledáme pět středních škol do týmových projektů Kdo jiný?.

Projekt Kdo jiný? se bude v příštím školním roce zaměřovat organizaci místních iniciativ studentů. Z každé školy hledáme jednu vyučující/ho a jednoho studenta/studentku. Úlohou studentky/studenta bude vést studentský tým, který zorganizuje projekt, který přispěje ke zlepšení situace v jejich městě či obci.

Podstatou projektu je, že vedoucí týmu společně s několika spolužáky – členy týmu – vytipují problém nebo téma ve své komunitě, které by chtěli vyřešit nebo přispět k jeho zlepšení. Společně pak pracují s mentorem, vyučujícím na organizaci své studentské iniciativy.

Pro vyučující připravíme v létě 2016 v Estonsku pětidenní mezinárodní síťovací setkání s kolegy/kolegyněmi ze Slovenska a Estonska. Mezinárodní setkání bude také uspořádáno pro studentské vedoucí, a to na začátku školního rou 2016/2017 v Čechách a na jeho konci na Slovensku.

Pokud byste měli zájem se dovědět více nebo se rovnou do projektu chtěli přihlásit, prosím napište koordinátorce projektu na email jana.touzimska@jsns.cz.

 

Válka na Ukrajině

Materiály JSNS k ruské vojenské invazi

V souvislosti s aktuálními událostmi na Ukrajině jsme z portálu JSNS.CZ vybrali dokumentární filmy, lekce, materiály a aktivity do hodin a také řadu doporučení pro vyučující k tomu, jak s žáky mluvit o válečném konfliktu, uprchlících, mediální manipulaci a propagandě. Na stránce Válka na Ukrajině najdete speciálně připravený výběr lekcí k současné situaci spolu s aktivitami do hodin nebo publikaci Podoby ruské propagandy. Nabídku materiálů budeme průběžně rozšiřovat.