Prohlédněte si nominované na cenu Gratias Tibi

1.4.2016 / Cena Gratias Tibi

Celkem 133 zajímavých iniciativ se přihlásilo na cenu Gratias Tibi, která oceňuje občansky aktivní mladé lidi. Prohlédněte si pestrou škálu nominovaných projektů.

Všechny nominace najdete na stránkách gratiastibi.cz

Porota bude mít těžké rozhodování. Vybírat bude finalisty a laureáty ve třech kategoriích dle věku: základní školy, střední školy a mladí lidé do 30 let.

Vítězové získají studijní cestu do zahraničí a finanční podporu pro svůj projekt.

Jako každý rok se i letos bude ocenění předávat během slavnostního večera v pražském kině Lucerna. Laureáti cenu převezmou z rukou významných osobností jako je herečka Martha Issová, rektor Masarykovy univerzity Mikuláš Bek, operní pěvkyně Soňa Červená nebo bývalí političtí vězni Miluška Havlůjová a Jiří Navrátil.

Předávání cen a rozhovory s finalisty bude natáčet Česká televize.

Projekt je realizován za podpory Nadace Vodafone Česká republika.

 

Válka na Ukrajině

Materiály JSNS k ruské vojenské invazi

V souvislosti s aktuálními událostmi na Ukrajině jsme z portálu JSNS.CZ vybrali dokumentární filmy, lekce, materiály a aktivity do hodin a také řadu doporučení pro vyučující k tomu, jak s žáky mluvit o válečném konfliktu, uprchlících, mediální manipulaci a propagandě. Na stránce Válka na Ukrajině najdete speciálně připravený výběr lekcí k současné situaci spolu s aktivitami do hodin nebo publikaci Podoby ruské propagandy. Nabídku materiálů budeme průběžně rozšiřovat.