Podívejte se na fotky z mezinárodního setkání

12.4.2016 / Příběhy bezpráví

O víkendu 8. – 10. dubna proběhlo v Praze setkání českých, polských a slovenských studentů, kteří už od listopadu pracují na vlastních krátkých filmech inspirovaných druhou světovou válkou.

Celkem 24 studentů ze tří zemí přijelo na víkend do Prahy, aby si nejen vzájemně představili své rozpracované filmy, ale aby se i naučili s filmovým materiálem pracovat a editovat ho.

V pátek odpoledne si v kinech Lucerna a Světozor pouštěli ukázky ze svých připravovaných filmů a odpovídali na otázky filmařů – Tomáše Potočného, Lindy Jablonské, Karla Strachoty a Lucie Kajánkové.

Během sobotního dopoledne si pak v mezinárodních skupinkách sbírali materiál na reportáž s tématem „Jak vidíme Prahu“ a od sobotního odpoledne je čekalo několik hodin stříhání, editování, vybírání hudby…

Podívejte se do fotogalerie, jak to celé probíhalo!

Teď už týmy opět pracují na svých filmech, které musí být do konce května hotové. Závěrečný filmový festival pak proběhne 6. – 7. června ve Varšavě.

 

Válka na Ukrajině

Materiály JSNS k ruské vojenské invazi

V souvislosti s aktuálními událostmi na Ukrajině jsme z portálu JSNS.CZ vybrali dokumentární filmy, lekce, materiály a aktivity do hodin a také řadu doporučení pro vyučující k tomu, jak s žáky mluvit o válečném konfliktu, uprchlících, mediální manipulaci a propagandě. Na stránce Válka na Ukrajině najdete speciálně připravený výběr lekcí k současné situaci spolu s aktivitami do hodin nebo publikaci Podoby ruské propagandy. Nabídku materiálů budeme průběžně rozšiřovat.