První díl soutěže ve střižně

13.4.2016 / Hledá se

Šum, třas, slabá ostrost! To je kinematografická předpověď pro střižnu na tento týden. Pokud se nepříznivé podmínky vyjasní, čeká vás začátkem května Ondřej Cihlář a několik minut z prvního kola soutěže.

Regionálním sítem projde ten, kdo svým projektem nejvíce osloví porotu a dovede ji přesvědčit i o kvalitách sebe samého, jinak řečeno, zapůsobí na ně jako leader.
 
Dotazy nebudou klást jen porotci, ale i sám moderátor Ondřej. Dozvíte se, kdo projekt připravoval na poslední chvíli, kdo by chtěl do komunální politiky, kdo doufá, že ho soutěž v tomto směru teprve motivuje a kdo má rád Karla Gotta. A na konci vám představíme jména patnácti postupujících, z kterých budeme na našem Streamovém kanálu ukrajovat o týden později. Tak přejme střihačskému týmu příjemné podmínky a dobře upravenou stopu. Zvukovou.
Válka na Ukrajině

Materiály JSNS k ruské vojenské invazi

V souvislosti s aktuálními událostmi na Ukrajině jsme z portálu JSNS.CZ vybrali dokumentární filmy, lekce, materiály a aktivity do hodin a také řadu doporučení pro vyučující k tomu, jak s žáky mluvit o válečném konfliktu, uprchlících, mediální manipulaci a propagandě. Na stránce Válka na Ukrajině najdete speciálně připravený výběr lekcí k současné situaci spolu s aktivitami do hodin nebo publikaci Podoby ruské propagandy. Nabídku materiálů budeme průběžně rozšiřovat.