VYZKOUŠEJTE NOVÉ LEKCE K FILMOVÉ VÝCHOVĚ

11.6.2016 / JSNS

Taky si při práci s dokumentárními filmy občas kladete otázku, do jaké míry jsou dané snímky objektivní? Možná se vás na to ptají i sami žáci. Vyzkoušejte s nimi nové lekce, které jsme pro vás připravili, a pronikněte společně do základů dokumentárního filmu! 

Připravené lekce Základy dokumentárního filmu jsou součástí nového tematického okruhu Filmová výchova. Najdete v nich odpovědi na to, co je podstatou dokumentárních filmů a jaké jsou jejich úskalí a přednosti. Pomohou žákům přemýšlet o dokumentech jako o subjektivním zachycení reality a vnímat záměr autora i prostředky, které používá. Dozvíte se například to, čím jsou dokumentární filmy typické, kde jsou jejich hranice nebo jakými prostředky k nám filmová díla promlouvají. Díky připraveným aktivitám se také naučíte rozumět tzv. filmové řeči. Využijte poslední dny školního roku a seznamte své žáky se základy dokumentární tvorby!

Válka na Ukrajině

Materiály JSNS k ruské vojenské invazi

V souvislosti s aktuálními událostmi na Ukrajině jsme z portálu JSNS.CZ vybrali dokumentární filmy, lekce, materiály a aktivity do hodin a také řadu doporučení pro vyučující k tomu, jak s žáky mluvit o válečném konfliktu, uprchlících, mediální manipulaci a propagandě. Na stránce Válka na Ukrajině najdete speciálně připravený výběr lekcí k současné situaci spolu s aktivitami do hodin nebo publikaci Podoby ruské propagandy. Nabídku materiálů budeme průběžně rozšiřovat.