PŘIPOJTE SE KE KAMPANI PROTI ZTRÁTĚ PAMĚTI

16.6.2016 / Příběhy bezpráví

Na konci června si připomeneme 25. výročí odchodu posledního sovětského vojáka z Československa. Přesto ruský vliv na našem území opět sílí. Na tuto situaci upozorňuje letošní ročník kampaně Proti ztrátě paměti, kterou již pošesté pořádáme. Její hlavní náplní je informování široké veřejnosti o aktuálních příkladech ruské intervence. Do kampaně s mottem „Vojáci odešli, agenti zůstávají“ se můžete zapojit i vy.

Stejně jako v minulých letech i letos cílíme kampaní především na veřejnost, nicméně pokud byste měli zájem, rádi vám poskytneme filmy věnující se ruskému vlivu v Evropě i do výuky. Přečtěte si  memorandum vyjadřující myšlenku letošní kampaně, podívejte se, jaké filmy nabízíme, a v případě, že se budete chtít zapojit, napište nám na info@pribehybezpravi.cz. Každému přihlášenému vyučujícímu poskytneme společně s filmy i noviny s články českých novinářů, kteří se zabývají vlivem současného Ruska na naši společnost.

Válka na Ukrajině

Materiály JSNS k ruské vojenské invazi

V souvislosti s aktuálními událostmi na Ukrajině jsme z portálu JSNS.CZ vybrali dokumentární filmy, lekce, materiály a aktivity do hodin a také řadu doporučení pro vyučující k tomu, jak s žáky mluvit o válečném konfliktu, uprchlících, mediální manipulaci a propagandě. Na stránce Válka na Ukrajině najdete speciálně připravený výběr lekcí k současné situaci spolu s aktivitami do hodin nebo publikaci Podoby ruské propagandy. Nabídku materiálů budeme průběžně rozšiřovat.