BLÍŽÍ SE UZÁVĚRKA VÝTVARNÉ SOUTĚŽE!

24.6.2016 / Festival Jeden svět - projekce pro školy

Byli jste letos se svými žáky na školních projekcích festivalu Jeden svět? Děti, které je navštívily, můžou namalovat obrázek vztahující se k jednomu z filmů, jež viděly, a poslat ho do naší soutěže. Uzávěrka se blíží, tak ji nepropásněte!

 

Uzávěrka soutěže je 30. 6. 2016. Přes prázdniny vybere porota vítěze. Slavnostní vyhlášení pak proběhne v září v televizním pořadu Planeta Yó. Autoři vítězných prací získají ceny z Čété:D a prohlédnou si zákulisí České televize. Soutěž je určena pro žáky do 13 let. Obrázky posílejte na adresu: Člověk v tísni – Jeden svět na školách, Šafaříkova 24, 120 00 Praha 2. Obálku prosím označte heslem „Výtvarná soutěž“. 

Na obrázky loňských vítězů se můžete podívat ve fotogalerii.

 

Válka na Ukrajině

Materiály JSNS k ruské vojenské invazi

V souvislosti s aktuálními událostmi na Ukrajině jsme z portálu JSNS.CZ vybrali dokumentární filmy, lekce, materiály a aktivity do hodin a také řadu doporučení pro vyučující k tomu, jak s žáky mluvit o válečném konfliktu, uprchlících, mediální manipulaci a propagandě. Na stránce Válka na Ukrajině najdete speciálně připravený výběr lekcí k současné situaci spolu s aktivitami do hodin nebo publikaci Podoby ruské propagandy. Nabídku materiálů budeme průběžně rozšiřovat.