Krásné prázdniny!

30.6.2016 / JSNS

Děkujeme vám, pedagogům, vašim žákům i jejich rodičům za přízeň a spolupráci v uplynulém školním roce. Užijte si zasloužené prázdniny, těšíme se na vás opět koncem srpna. Krásné léto! 

Letošní školní rok byl opravdu nabitý, a to i pro nás. Kromě tradičních akcí, jako jsou Příběhy bezpráví – Měsíc filmů na školách nebo školní projekce na MFF Jeden svět, jsme na jaře odstartovali první ročník vzdělávací soutěže Hledá se LEADr., ve které jsme hledali mladé lídry a potenciální budoucí politiky. Jsme rádi, že jsme i letos mohli potkat řadu aktivních žáků a studentů a alespoň některým z nich poděkovat za to, co dělají, prostřednictvím Ceny Gratias Tibi. Vedle toho jsme vám nabídli další nové filmy a AV lekce do výuky. Ve všem budeme pokračovat i po prázdninách. Těšíme se na shledanou!

Válka na Ukrajině

Materiály JSNS k ruské vojenské invazi

V souvislosti s aktuálními událostmi na Ukrajině jsme z portálu JSNS.CZ vybrali dokumentární filmy, lekce, materiály a aktivity do hodin a také řadu doporučení pro vyučující k tomu, jak s žáky mluvit o válečném konfliktu, uprchlících, mediální manipulaci a propagandě. Na stránce Válka na Ukrajině najdete speciálně připravený výběr lekcí k současné situaci spolu s aktivitami do hodin nebo publikaci Podoby ruské propagandy. Nabídku materiálů budeme průběžně rozšiřovat.