Studenti pořádají letní filmové festivaly

15.7.2016 / Filmové kluby

Léto si můžeme užít na milion způsobů. Dvě partičky studentů se rozhodly zasvětit letní čas práci a zrealizovat své vlastní mini filmové festivaly. S naší drobnou pomocí a pod záštitou Filmových klubů JSNS studenti z Českého Krumlova a Loun právě teď plánují program a vybírají filmy. Přijeďte na letní kino 2. a 3. srpna do Českého Krumlova nebo 20. a 21. srpna do Loun.

Pokud máte chuť na letní promítání v parku a lidskoprávní dokumenty a potřebujete víc informací, obraťte se na koordinátorku projektu Filmových klubů Zuzanu Trachtovou (zuzana.trachtova@jsns.cz).

 

Válka na Ukrajině

Materiály JSNS k ruské vojenské invazi

V souvislosti s aktuálními událostmi na Ukrajině jsme z portálu JSNS.CZ vybrali dokumentární filmy, lekce, materiály a aktivity do hodin a také řadu doporučení pro vyučující k tomu, jak s žáky mluvit o válečném konfliktu, uprchlících, mediální manipulaci a propagandě. Na stránce Válka na Ukrajině najdete speciálně připravený výběr lekcí k současné situaci spolu s aktivitami do hodin nebo publikaci Podoby ruské propagandy. Nabídku materiálů budeme průběžně rozšiřovat.