Zapojte se do Měsíce filmu na školách

31.8.2016 / Příběhy bezpráví

Vítáme vás v novém školním roce. Věříme, že jste si užili léto a vracíte se za katedru odpočatí. My jsme zatím spustili přihlašování na 12. ročník Měsíce filmu na školách. Máme pro vás nové filmy i řadu doprovodných materiálů. Zapojte se i vy!

Už podvanácté se budou v průběhu listopadu žáci na stovkách základních a středních škol po celé České republice seznamovat prostřednictvím filmů a besed s pamětníky, historiky či filmaři s naší moderní historií. Pro letošní ročník jsme vybrali příběhy lidí, kteří v průběhu minulého století z různých důvodů opustili své domovy. Vybrat si tak můžete z filmů o odsunu Němců, likvidaci církevních řádů, budování hranic z ostnatých drátů, provokační akci StB Kameny nebo emigraci po roce 1968. Pokud se do letošního ročníku zapojíte, dostanete od nás nejenom DVD s vybranými filmy, ale také plakátovou výstavu Z místa, kde žijeme, brožuru Emigrace a život v exilu a didaktickou příručku Tři podoby propagandy.

Přihlaste se zde a pro aktuální informace sledujte web: www.pribehybezpravi.cz.

 

Válka na Ukrajině

Materiály JSNS k ruské vojenské invazi

V souvislosti s aktuálními událostmi na Ukrajině jsme z portálu JSNS.CZ vybrali dokumentární filmy, lekce, materiály a aktivity do hodin a také řadu doporučení pro vyučující k tomu, jak s žáky mluvit o válečném konfliktu, uprchlících, mediální manipulaci a propagandě. Na stránce Válka na Ukrajině najdete speciálně připravený výběr lekcí k současné situaci spolu s aktivitami do hodin nebo publikaci Podoby ruské propagandy. Nabídku materiálů budeme průběžně rozšiřovat.