Pozvěte si na besedu aktivisty z Barmy

30.9.2016 / Filmové kluby

Skvělá příležitost uspořádat projekci filmu Barmský VJ a diskutovat o situaci v Barmě. V říjnu máte jedinečnou možnost pozvat do školy na debatu mladé aktivisty z Barmy, kteří přijedou do Česka na stáž organizovanou našimi kolegy z Centra lidských práv Člověka v tísni. Tři stážisté – Zaw Min Aung, Naw Thaw Thi Htoo a Sandar Mon – zde budou od 11. října do 4. listopadu. Využijte jejich přítomnosti a pozvěte je na besedu o situaci v Barmě. Můžete ji spojit s projekcí filmu z naší nabídky Barmský VJ. Veškeré náklady spojené s dopravou po ČR a tlumočením jsou hrazeny z prostředků jejich stáže.
 
Bližší informace vám poskytne koordinátorka Filmových klubů Jeden svět na školách Zuzana Trachtová: tel.: 731 469 016, e-mail: zuzana.trachtova@jsns.cz.
Válka na Ukrajině

Materiály JSNS k ruské vojenské invazi

V souvislosti s aktuálními událostmi na Ukrajině jsme z portálu JSNS.CZ vybrali dokumentární filmy, lekce, materiály a aktivity do hodin a také řadu doporučení pro vyučující k tomu, jak s žáky mluvit o válečném konfliktu, uprchlících, mediální manipulaci a propagandě. Na stránce Válka na Ukrajině najdete speciálně připravený výběr lekcí k současné situaci spolu s aktivitami do hodin nebo publikaci Podoby ruské propagandy. Nabídku materiálů budeme průběžně rozšiřovat.