Už jste se přihlásili?

3.10.2016 / Příběhy bezpráví

Co vás v listopadu čeká? Stovky škol budou pořádat projekce filmů z naší nedávné minulosti a besedovat s pamětníky, historiky a filmaři. Tématem letošního ročníku jsou příběhy těch, kteří museli v průběhu druhé poloviny 20. století z různých důvodů opustit své domovy. 

Připravili jsme pro vás sadu filmů a je jen na vás, který z nich žákům promítnete. Vybírat můžete ze snímků o emigraci, poválečném odsunu Němců, provokacích Státní bezpečnosti vůči těm, kteří chtěli odejít do zahraničí, budování hranice z ostnatých drátů kolem Československa nebo o přesidlování a internaci řeholníků a řeholnic.

Každá zapojená škola od nás dostane DVD s filmy a jako bonus metodickou příručku 3 podoby propagandy, plakátovou výstavu Z místa, kde žijeme a brožuru Emigrace a život v exilu

Navíc jsme pro vás připravili také Rady a doporučení, kde najdete užitečné tipy k výběru filmu, pozvání hosta a celkově přípravě a průběhu projekce. 

Přihlaste se přímo zde.   

 

Válka na Ukrajině

Materiály JSNS k ruské vojenské invazi

V souvislosti s aktuálními událostmi na Ukrajině jsme z portálu JSNS.CZ vybrali dokumentární filmy, lekce, materiály a aktivity do hodin a také řadu doporučení pro vyučující k tomu, jak s žáky mluvit o válečném konfliktu, uprchlících, mediální manipulaci a propagandě. Na stránce Válka na Ukrajině najdete speciálně připravený výběr lekcí k současné situaci spolu s aktivitami do hodin nebo publikaci Podoby ruské propagandy. Nabídku materiálů budeme průběžně rozšiřovat.