Hledáme aktivní mladé lidi, kteří se nebojí politiky

18.10.2016 / Hledá se

Odstartovali jsme nábor do druhého ročníku vzdělávací soutěže Hledá se LEADr. A koho hledáme? Mladé lidi ve věku 17–25  let, kteří jsou odhodlaní pozitivně ovlivňovat věci kolem sebe a dokážou přijmout vlastní zodpovědnost. Ty, kteří místo planého řečnění konají a kterým není cizí představa působení v komunální politice. Pokud okolo sebe máte studenty, kteří tomuto popisu odpovídají, přesvědčte je, aby se do projektu přihlásili. 

Zájemci se mohou hlásit do 13. listopadu na hleda.se.

Účastníci absolvují workshopy zaměřené například na vedení lidí nebo komunikační dovednosti, zúčastní se stáží a veřejných debat a setkají se s mladými politiky, novináři a představiteli občanských iniciativ. Podrobnosti a informace o minulém ročníku najdete na webu projektu.

 

Válka na Ukrajině

Materiály JSNS k ruské vojenské invazi

V souvislosti s aktuálními událostmi na Ukrajině jsme z portálu JSNS.CZ vybrali dokumentární filmy, lekce, materiály a aktivity do hodin a také řadu doporučení pro vyučující k tomu, jak s žáky mluvit o válečném konfliktu, uprchlících, mediální manipulaci a propagandě. Na stránce Válka na Ukrajině najdete speciálně připravený výběr lekcí k současné situaci spolu s aktivitami do hodin nebo publikaci Podoby ruské propagandy. Nabídku materiálů budeme průběžně rozšiřovat.