Rozesíláme materiály

21.10.2016 / Příběhy bezpráví

Na Měsíc filmu na školách je v současné chvíli přihlášeno 569 základních a středních škol z celé České republiky – nejzápadnější je z Aše a nejvýchodnější z Mostů u Jablunkova.

Všem těmto přihlášeným školám dnes, tedy v pátek 21. října, začínáme rozesílat slíbené materiály. Přednostně je dostanou ty školy, které mají projekci a besedu naplánovanou na první listopadový týden. Nicméně i všem ostatním školám materiály dorazí do konce října.

Máte-li jakoukoliv otázku k Měsíci filmu na školách, napište nám na info@pribehybezpravi.cz. A chcete-li se ještě dodatečně přihlásit, můžete tak učinit zde

 

Válka na Ukrajině

Materiály JSNS k ruské vojenské invazi

V souvislosti s aktuálními událostmi na Ukrajině jsme z portálu JSNS.CZ vybrali dokumentární filmy, lekce, materiály a aktivity do hodin a také řadu doporučení pro vyučující k tomu, jak s žáky mluvit o válečném konfliktu, uprchlících, mediální manipulaci a propagandě. Na stránce Válka na Ukrajině najdete speciálně připravený výběr lekcí k současné situaci spolu s aktivitami do hodin nebo publikaci Podoby ruské propagandy. Nabídku materiálů budeme průběžně rozšiřovat.