Chystáte se na festival? Připravte se na projekci pomocí speciální AV lekce

27.2.2018 / Festival Jeden svět - projekce pro školy

Přihlásili jste se se svými žáky na školní projekce v rámci festivalu Jeden svět? Jdete poprvé a nevíte co vás čeká? Nebo jste již pravidelnými návštěvníky a zajímá vás jaké filmy a témata jsme si pro vás letos připravili? Ve festivalové AV lekci se dozvíte, jak projekce v kině probíhají a také jak se na ně můžete s vašimi žáky připravit.

Ke každé projekci Jeden svět dětem a filmu z kolekce Jeden svět pro studenty jsme připravili aktivitu, která žákům nastíní téma projekce a pomůže jim hledat své vlastní otázky k daným tématům a propojí je s jejich osobním životem. Jak se proměnila krajina v místě, kde žijeme? Co vás napadá, když se řekne Ukrajina? Setkali jste se někdy s člověkem s nějakým postižením? Odkud se v obchodech bere maso?

Věříme, že s přípravnou AV lekcí se žáci budou do kina dopředu těšit a projekci si společně užijeme!

Válka na Ukrajině

Materiály JSNS k ruské vojenské invazi

V souvislosti s aktuálními událostmi na Ukrajině jsme z portálu JSNS.CZ vybrali dokumentární filmy, lekce, materiály a aktivity do hodin a také řadu doporučení pro vyučující k tomu, jak s žáky mluvit o válečném konfliktu, uprchlících, mediální manipulaci a propagandě. Na stránce Válka na Ukrajině najdete speciálně připravený výběr lekcí k současné situaci spolu s aktivitami do hodin nebo publikaci Podoby ruské propagandy. Nabídku materiálů budeme průběžně rozšiřovat.