Sběr nominací na cenu Gratias Tibi 2018 skončil

1.3.2018 / Cena Gratias Tibi

Dnes skončil sběr nominací na letošní Cenu Gratias Tibi. Bylo nominováno 124 projektů mladých lidí.

Mezi nominovanými projekty jsou mimořádně zajímavé a užitečné aktivity. My moc děkujeme nejen za nominace, ale především za to, že tolika lidem není lhostejné, jak vypadá svět kolem nich.

V následujících dnech se sejde porota, která vybere finalisty Ceny a vítěze hlavních kategorií. Poté Česká televize natočí medailonky finálových projektů a veřejnost bude v květnu hlasovat o vítězi Ceny České televize. Navíc bude již v  dubnu možné hlasovat o vítězi Ceny Nadace Oza přínos ve vzdělávání.

Všechny vítěze oznámíme na slavnostním předávání Cen v pražském kině Lucerna 15. května od 19:00, kam jsou všichni nominovaní velmi srdečně zváni.

Všechny nominované projekty si můžete prohlédnout na stránkách Ceny Gratias Tibi.

Válka na Ukrajině

Materiály JSNS k ruské vojenské invazi

V souvislosti s aktuálními událostmi na Ukrajině jsme z portálu JSNS.CZ vybrali dokumentární filmy, lekce, materiály a aktivity do hodin a také řadu doporučení pro vyučující k tomu, jak s žáky mluvit o válečném konfliktu, uprchlících, mediální manipulaci a propagandě. Na stránce Válka na Ukrajině najdete speciálně připravený výběr lekcí k současné situaci spolu s aktivitami do hodin nebo publikaci Podoby ruské propagandy. Nabídku materiálů budeme průběžně rozšiřovat.