Vydali jsme novou metodickou příručku Učíme s filmem

7.12.2018

Metodika JSNS v kostce - to je naše nová příručka Učíme s filmem. 

Chcete začít využívat dokumentární film ve výuce? Chcete si osvěžit naše základní metody využití našich audiovizuálních lekcí? 

Připravili jsme pro vás výtah toho nejlepšího, co zaručeně funguje. Přečtěte si o aktuálních zkušenostech vyučujících, využijte praktický manuál pro správný postup před, během a po projekci. Realizujte základní aktivity, s nimiž naplno využijete potenciál dokumentárního filmu pro svou pedagogickou praxi. Seznamte se s výběrem lety a zkušenostmi prověřených AV lekcí z okruhu Globální rozvojové vzdělávání a Sociální problematika

Stáhněte si příručku zde.

 

Válka na Ukrajině

Materiály JSNS k ruské vojenské invazi

V souvislosti s aktuálními událostmi na Ukrajině jsme z portálu JSNS.CZ vybrali dokumentární filmy, lekce, materiály a aktivity do hodin a také řadu doporučení pro vyučující k tomu, jak s žáky mluvit o válečném konfliktu, uprchlících, mediální manipulaci a propagandě. Na stránce Válka na Ukrajině najdete speciálně připravený výběr lekcí k současné situaci spolu s aktivitami do hodin nebo publikaci Podoby ruské propagandy. Nabídku materiálů budeme průběžně rozšiřovat.