Známe termíny festivalu Jeden svět 2019

8.1.2019 / Festival Jeden svět - projekce pro školy

Dvacátý první ročník Mezinárodního festivalu dokumentárních filmů o lidských právech Jeden svět zahájíme v Praze. Školní projekce zde budou probíhat 5. - 15. března ve všedních dnech.

Potom se festival postupně přežene celou Českou republikou a v různých městech se bude promítat až do poloviny dubna. Podívejte se na rozpis termínů v regionech a zjistěte už teď, kam to budete mít s vaší školou nejblíž.

Sledujte průběžně stránku jsns.cz/festival, kde budeme zveřejňovat letošní výběr filmů, termíny přihlašování a další aktuality.

 

Válka na Ukrajině

Materiály JSNS k ruské vojenské invazi

V souvislosti s aktuálními událostmi na Ukrajině jsme z portálu JSNS.CZ vybrali dokumentární filmy, lekce, materiály a aktivity do hodin a také řadu doporučení pro vyučující k tomu, jak s žáky mluvit o válečném konfliktu, uprchlících, mediální manipulaci a propagandě. Na stránce Válka na Ukrajině najdete speciálně připravený výběr lekcí k současné situaci spolu s aktivitami do hodin nebo publikaci Podoby ruské propagandy. Nabídku materiálů budeme průběžně rozšiřovat.