Zveme vás na festivalové projekce pro rodiče s dětmi

18.2.2019 / Festival Jeden svět - projekce pro školy

Filmy z kategorie Jeden svět dětem promítané na školních projekcích můžou s dětmi zhlédnout nejen jejich vyučující, ale i rodiče. Speciální projekce pro rodiče s dětmi jsou připraveny pro diváky ve věku 8-14 let.

Oproti loňskému roku letos nabízíme možnost navštívit projekce pro rodiče s dětmi ve 4 termínech. Během obou víkendů bude po projekci následovat i speciální doprovodný program, navazující na jeden z filmů. Více informací o průběhu samotných projekcí i doprovodných programech naleznete na stránce Promítání pro rodiče s dětmi.

Válka na Ukrajině

Materiály JSNS k ruské vojenské invazi

V souvislosti s aktuálními událostmi na Ukrajině jsme z portálu JSNS.CZ vybrali dokumentární filmy, lekce, materiály a aktivity do hodin a také řadu doporučení pro vyučující k tomu, jak s žáky mluvit o válečném konfliktu, uprchlících, mediální manipulaci a propagandě. Na stránce Válka na Ukrajině najdete speciálně připravený výběr lekcí k současné situaci spolu s aktivitami do hodin nebo publikaci Podoby ruské propagandy. Nabídku materiálů budeme průběžně rozšiřovat.