Předvolební debata ke Studentským volbám do Evropského parlamentu

6.5.2019 / Studentské volby

Zástupci pěti politických stran se 6. května sešli v Kině 35, aby debatovali před publikem plným středoškolských studentů. Ti si sami hlasováním zvolili pět kandidujících politických stran, hnutí či koalic, jejichž zástupce chtěli na debatě vidět. Záznam debaty je k vidění na serveru Seznam Zprávy.

Debaty se zúčastnila Markéta Gregorová za Českou pirátskou stranu, Dita Charanzová za hnutí ANO, Luděk Niedermayer za STAN a TOP 09, Jaromír Štětina za hnutí Evropa společně a Alexandr Vondra za ODS. Debatu moderuje Nora Fridrichová.

Podívejte se na fotografie a pusťte si záznam debaty na Seznam.cz.

Studenti v publiku po skončení hlasovali, kdo z diskutujících je nejvíce oslovil. Hlasování dopadla:

  hlasy procenta
Luděk Niedermayer (STAN a TOP 09) 60 49 %
Alexandr Vondra (ODS) 28 23 %
Markéta Gregorová (Česká pirátská strana) 25 20,5 %
Jaromír Štětina (Evropa společně) 6 5 %
Dita Charanzová (ANO 2011) 3 2,5 %

 

Válka na Ukrajině

Materiály JSNS k ruské vojenské invazi

V souvislosti s aktuálními událostmi na Ukrajině jsme z portálu JSNS.CZ vybrali dokumentární filmy, lekce, materiály a aktivity do hodin a také řadu doporučení pro vyučující k tomu, jak s žáky mluvit o válečném konfliktu, uprchlících, mediální manipulaci a propagandě. Na stránce Válka na Ukrajině najdete speciálně připravený výběr lekcí k současné situaci spolu s aktivitami do hodin nebo publikaci Podoby ruské propagandy. Nabídku materiálů budeme průběžně rozšiřovat.