Přihlaste se se svými žáky do dalšího ročníku týmových projektů Kdo jiný?

23.8.2019 / Kdo jiný?

Natočte s týmem žáků vlastní film. 

Spustili jsme přihlašování pro týmy mladých lidí od 15 let, kteří by se chtěli naučit pracovat s videem a zkusit si natočit vlastní krátký film.

Během školního roku se třikrát setkáme o víkendech (listopad, březen, květen), proběhnou workshopy  a konzultace s filmaři a dalšími odborníky. Vybrané týmy pojedou v červnu prezentovat své filmy do Varšavy, kde se setkají s dalšími mladými lidmi z celé Evropy.

Týmy by měly mít ideálně pět členů a jednoho vyučující/ho, který bude vystupovat v roli mentora. Pokud máte u vás na škole žáky, které zajímá film a téma lidských práv, životního prostředí a občanské angažovanosti, do 23. září byla možnost sestavit tým a vyplnit online přihlášku.

Na školní nástěnku můžete pro studenty pověsit informační plakát. Účast v projektu je pro studenty i vyučující zcela zdarma, bude hrazeno cestovné, ubytování i strava.

Válka na Ukrajině

Materiály JSNS k ruské vojenské invazi

V souvislosti s aktuálními událostmi na Ukrajině jsme z portálu JSNS.CZ vybrali dokumentární filmy, lekce, materiály a aktivity do hodin a také řadu doporučení pro vyučující k tomu, jak s žáky mluvit o válečném konfliktu, uprchlících, mediální manipulaci a propagandě. Na stránce Válka na Ukrajině najdete speciálně připravený výběr lekcí k současné situaci spolu s aktivitami do hodin nebo publikaci Podoby ruské propagandy. Nabídku materiálů budeme průběžně rozšiřovat.