Máme soutěžící Hledá se novinář

5.12.2019 / Hledá se

Soutěž Hledá se novinář právě odstartovala. 

Sešlo se opravdu velké množství přihlášek. Mohli jsme si tak potvrdit, že o žurnalistiku je mezi mladými velký zájem a to nás těší! Ze všech přihlášených bylo vybráno 23 soutěžících.

Studenti se o prvním adventním víkendu zúčastnili motivačního vzdělávacího workshopu, kde se potkali s odborníky i zajímavými osobnostmi ze scény současné žurnalistky (Hlídací pes, Český rozhlas, Respekt, VOŠP). Měli rovněž příležitost s nimi prodiskutovat náměty reportáží, na kterých budou nyní pracovat a které pak budou hrát roli v tom, kdo postoupí do užšího výběru. Na konci druhého workshopu (24. – 26. ledna 2020) vybere odborná porota, kdo ze soutěžících bude pokračovat dále. Jejich postup dalšími koly budete moci od dubna 2020 sledovat, stejně jako předchozí úspěšný pořad JSNS Hledá se LEADr., na Seznamzpravy.cz.

Válka na Ukrajině

Materiály JSNS k ruské vojenské invazi

V souvislosti s aktuálními událostmi na Ukrajině jsme z portálu JSNS.CZ vybrali dokumentární filmy, lekce, materiály a aktivity do hodin a také řadu doporučení pro vyučující k tomu, jak s žáky mluvit o válečném konfliktu, uprchlících, mediální manipulaci a propagandě. Na stránce Válka na Ukrajině najdete speciálně připravený výběr lekcí k současné situaci spolu s aktivitami do hodin nebo publikaci Podoby ruské propagandy. Nabídku materiálů budeme průběžně rozšiřovat.