Mediální vzdělávání na středních odborných školách a učilištích

3.1.2020 / Mediální vzdělávání

Od ledna do dubna poběží na středních odborných školách a učilištích Dny mediální gramotnosti. Vyžijte poslední možnost do nich přihlásit svou třídu.

Dny mediální gramotnosti jsou projektové dny v rozsahu 4 vyučovacích hodin zahrnující:

  • projekci dokumentárního filmu či spotu a navazující praktické aktivity
  • debatu s novinářem z veřejnoprávního média.

Povedou je zkušení lektoři, kteří absolvovali cyklus školení lektorských dovedností. Prohlédněte si fotogalerii ze školení.

Dny mediální gramotnosti se uskuteční od ledna do dubna tohoto roku na 20 středních odborných školách a učilištích v 5 krajích ČR: v Karlovarském, Ústeckém, Libereckém, Moravskoslezském a Olomouckém.

Učíte na SOŠ nebo SOU a jste z některého z uvedených regionů? Přihlaste na Den mediální gramotnosti svou třídu. Zbývají poslední 3 volná místa. 


 

 

Za finanční podporu tohoto projektu děkujeme Google.org.

Válka na Ukrajině

Materiály JSNS k ruské vojenské invazi

V souvislosti s aktuálními událostmi na Ukrajině jsme z portálu JSNS.CZ vybrali dokumentární filmy, lekce, materiály a aktivity do hodin a také řadu doporučení pro vyučující k tomu, jak s žáky mluvit o válečném konfliktu, uprchlících, mediální manipulaci a propagandě. Na stránce Válka na Ukrajině najdete speciálně připravený výběr lekcí k současné situaci spolu s aktivitami do hodin nebo publikaci Podoby ruské propagandy. Nabídku materiálů budeme průběžně rozšiřovat.