Festival Jeden svět 2020 hledá dobrovolnice a dobrovolníky pro dopolední projekce

23.1.2020 / Festival Jeden svět - projekce pro školy

Festival Jeden svět, to jsou nejen odpolední a večerní projekce pro veřejnost, ale také dopolední projekce pro žáky základních a středních škol. Školní projekce se budou konat od 4. do 13. března 2020. Budete mít v těchto dnech čas? Staňte se našim dobrovolníkem! 

Jako dobrovolník nám pomůžete zařídit hladký průběh projekce, nahlédnete do zákulisí festivalu a do moderní metodiky vzdělávání pomocí filmu. Setkáte se zajímavými hosty, dostanete festivalovou akreditaci a tričko a můžeme vám vystavit i potvrzení o praxi nebo doporučení.  

Pokud se chcete přidat k dobrovolníkům festivalu Jeden svět, vyplňte prosím tento přihlašovací formulář.  

Dobrovolníky nehledáme pouze pro dopolední školní projekce, ale také odpolední a večerní pro veřejnost a pro festivaly v regionech. Dobrovolnicí či dobrovolníkem na festivalu se může stát kdokoliv bez ohledu na postižení, mateřský jazyk nebo věk. 

 

Máte nějaké další dotazy, nebo vám není něco jasné? Poradí vám naše koordinátorky: 

 
Jeden svět na školách - Dopolední projekce pro školy | Kristýna Michálková | kristyna.michalkova@jsns.cz 
Jeden svět - Odpolední a večerní projekce pro veřejnost | Tereza Langrová | tereza.langrova@jedensvet.cz 

Válka na Ukrajině

Materiály JSNS k ruské vojenské invazi

V souvislosti s aktuálními událostmi na Ukrajině jsme z portálu JSNS.CZ vybrali dokumentární filmy, lekce, materiály a aktivity do hodin a také řadu doporučení pro vyučující k tomu, jak s žáky mluvit o válečném konfliktu, uprchlících, mediální manipulaci a propagandě. Na stránce Válka na Ukrajině najdete speciálně připravený výběr lekcí k současné situaci spolu s aktivitami do hodin nebo publikaci Podoby ruské propagandy. Nabídku materiálů budeme průběžně rozšiřovat.