Evaluace dopadu semináře "Druhá tvář Instagramu"

26.2.2020 / Mediální vzdělávání

Nechali jsme si externě zpracovat evaluaci dopadu semináře pro vyučující, který proběhl na podzim a byl zaměřen na sociální sítě. Evaluaci realizovaly odbornice z firmy  EDREO. Vypozorovaly hned několik pozitivních efektů, například, že se účastníci semináře cítí jistější při výuce o sociálních sítích, protože lépe chápou, jak fungují a získali konkrétní materiály do výuky. 

 

Většina účastníků semináře dále uvedla, že v příštím roce plánují pro sociální sítě v rámci mediální výchovy více prostoru a že se chystají sdílet poznatky ze semináře se svými kolegy ve škole. Někteří tvrdili, že by chtěli na své škole udělat systémovější změny v přístupu k mediálnímu vzdělávání.

Přečtěte si celou závěrečnou zprávu z evaluace, v níž jsou podrobněji popsána všechna zjištění i metodologie. 

 

 

Náklady na evaluaci byly hrazeny z programu Small Grants Program od U.S. Embassy in Prague.

Válka na Ukrajině

Materiály JSNS k ruské vojenské invazi

V souvislosti s aktuálními událostmi na Ukrajině jsme z portálu JSNS.CZ vybrali dokumentární filmy, lekce, materiály a aktivity do hodin a také řadu doporučení pro vyučující k tomu, jak s žáky mluvit o válečném konfliktu, uprchlících, mediální manipulaci a propagandě. Na stránce Válka na Ukrajině najdete speciálně připravený výběr lekcí k současné situaci spolu s aktivitami do hodin nebo publikaci Podoby ruské propagandy. Nabídku materiálů budeme průběžně rozšiřovat.