Chystáte se s žáky do kina? Využijte přípravnou AV lekci

4.3.2020 / Festival Jeden svět - projekce pro školy

V AV lekci Jak se připravit na školní projekce festivalu Jeden svět najdete doporučovanou přípravu před návštěvou kina pro všechny nabízené školní projekce, ať už formou evokace nebo krátkých jednoduchých aktivit. Žáci pak budou mít lepší představu, na co jdou, a jejich zážitek v kině to ještě umocní. V lekci najdete také tipy, co se žáky dále probrat po příchodu z kina, a to v materiálu "Jak ve škole navázat po festivalové projekci?". Budeme rádi, pokud nám AV lekci společně se zážitkem z kina ohodnotíte v našem evaluačním dotazníku.

V Praze budou projekce pokračovat až do pátku 13. března a stále je možnost se na ně hlásit: JSNS.CZ/festival/praha.

Už 9. března také odstartují další města, poslední školní projekce se v nich budou konat začátkem dubna: JSNS.CZ/festival/regiony.

Válka na Ukrajině

Materiály JSNS k ruské vojenské invazi

V souvislosti s aktuálními událostmi na Ukrajině jsme z portálu JSNS.CZ vybrali dokumentární filmy, lekce, materiály a aktivity do hodin a také řadu doporučení pro vyučující k tomu, jak s žáky mluvit o válečném konfliktu, uprchlících, mediální manipulaci a propagandě. Na stránce Válka na Ukrajině najdete speciálně připravený výběr lekcí k současné situaci spolu s aktivitami do hodin nebo publikaci Podoby ruské propagandy. Nabídku materiálů budeme průběžně rozšiřovat.