Nominujte osobnost na Cenu Příběhů bezpráví 2020

23.4.2020 / Příběhy bezpráví

Znáte někoho, kdo vzdoroval komunistickému režimu a zasloužil by za své statečné postoje a činy uznání mladé generace? Nominujte ho/ji na Cenu Příběhů bezpráví 2020. 

Nominace na Cenu Příběhů bezpráví, kterou každý rok uděluje Člověk v tíni, jsou otevřené do konce května. Pokud vaše žáky či studenty zaujal osud hosta, který s  nimi besedoval po projekci v rámci projektu Měsíc filmu na školách, řekněte jim o této ceně, jíž mohou projevit uznání. Nominovat ale můžete kohokoli, kdo za komunistického režimu věřil v ideály svobodyspravedlnosti a ty také aktivně hájil.

Nominaci mohou poslat skupiny nebo jednotlivec ve věku 14–30 let. Cena Příběhů bezpráví je výjimečná právě tím, že ji udělují mladí lidé. Tři laureáty pak vybírá studentská porota.

Laureáti Ceny Příběhů bezpráví 2020 budou vyhlášeni na zahájení Měsíce filmu na školách, které se uskuteční v historických prostorách kina Lucerna. 

Válka na Ukrajině

Materiály JSNS k ruské vojenské invazi

V souvislosti s aktuálními událostmi na Ukrajině jsme z portálu JSNS.CZ vybrali dokumentární filmy, lekce, materiály a aktivity do hodin a také řadu doporučení pro vyučující k tomu, jak s žáky mluvit o válečném konfliktu, uprchlících, mediální manipulaci a propagandě. Na stránce Válka na Ukrajině najdete speciálně připravený výběr lekcí k současné situaci spolu s aktivitami do hodin nebo publikaci Podoby ruské propagandy. Nabídku materiálů budeme průběžně rozšiřovat.