Debata: Média veřejné služby v době koronakrize

11.5.2020 / Mediální vzdělávání

K Týdnům mediálního vzdělávání každoročně patří debaty studentů s novináři na školách po celé České republice. Z důvodu uzavření škol bohužel není možné letos tyto debaty uspořádat ve třídách. Nabízíme Vám proto neméně zajímavé alternativy v online podobě. Debata na téma Média veřejné služby v době koronakrize proběhne 14. května od 10 hodin

Debatovat budou ti, kteří řídí zpravodajství našich veřejnoprávních médií. Konkrétně Radka Matesová Marková, šéfredaktorka České tiskové kanceláře, Zdeněk Šámal, ředitel zpravodajství a sportu České televize a Jan Pokorný, ředitel zpravodajství Českého rozhlasu. Debatu bude moderovat novinář Robert Břešťan, šéfredaktor investigativního serveru Hlídacípes.org. Diváci budou moci prostřednictvím chatu pokládat novinářům své dotazy.

Radka Matesová Marková, šéfredaktorka České tiskové kanceláře Zdeněk Šámal, ředitel zpravodajství a sportu České televize  Jan Pokorný, ředitel zpravodajství Českého rozhlasu

Živý přenos bude možné shlédnout na Facebookové události na Facebookových stránkách Jednoho světa na školách nebo zde na stránkách Týdnů mediálního vzdělávání, kde bude uložen i záznam z debaty. 

Válka na Ukrajině

Materiály JSNS k ruské vojenské invazi

V souvislosti s aktuálními událostmi na Ukrajině jsme z portálu JSNS.CZ vybrali dokumentární filmy, lekce, materiály a aktivity do hodin a také řadu doporučení pro vyučující k tomu, jak s žáky mluvit o válečném konfliktu, uprchlících, mediální manipulaci a propagandě. Na stránce Válka na Ukrajině najdete speciálně připravený výběr lekcí k současné situaci spolu s aktivitami do hodin nebo publikaci Podoby ruské propagandy. Nabídku materiálů budeme průběžně rozšiřovat.