Soutěžní filmové kvízy

11.6.2020 / JSNS

Nově jsme pro žáky připravili dva filmové kvízy, které lze využít pro online výuku nebo je můžete doporučit svým žákům. Kvízy jsou soutěžní, ze správných odpovědí vylosujeme vždy tři výherce, kteří získají dvě volné vstupenky do filmového muzea NaFilM v Praze.

Žáci od 10- 15 let vyplní odpovědi na otázky k filmu Holka z Instagramu, pro starší žáky ve věku 14 – 18 let jsou připraveny otázky k filmu Černá ovce. Oba filmy najdou na našem webu k volnému zhlédnutí. Každý kvíz má několik otázek zaměřených fakta z filmu, filmovou řeč nebo na osobní postřehy diváka. Oba kvízy jsou otevřené do 22.6., poté je vyhodnotíme a vylosujeme výherce.

První filmové muzeum NaFilM sídlí v centru Prahy a návštěvníci se zde mohou dozvědět více o vzniku filmu nebo se zapojit do programu spojeného s tvorbou animovaných filmů nebo ozvučováním filmových scén. Muzeum připravuje také speciální komentované prohlídky se vzdělávacím programem pro školní kolektivy

Válka na Ukrajině

Materiály JSNS k ruské vojenské invazi

V souvislosti s aktuálními událostmi na Ukrajině jsme z portálu JSNS.CZ vybrali dokumentární filmy, lekce, materiály a aktivity do hodin a také řadu doporučení pro vyučující k tomu, jak s žáky mluvit o válečném konfliktu, uprchlících, mediální manipulaci a propagandě. Na stránce Válka na Ukrajině najdete speciálně připravený výběr lekcí k současné situaci spolu s aktivitami do hodin nebo publikaci Podoby ruské propagandy. Nabídku materiálů budeme průběžně rozšiřovat.