Podívejte se na náhradní termíny školních projekcí Jeden svět

23.6.2020 / Festival Jeden svět - projekce pro školy

Kvůli vládním nařízením musel být festival přerušen, ve většině festivalových měst bohužel ani nezačal. Na podzim se ale do 23 z původních 36 měst vrací i se školními projekcemi!

Některá města bohužel z finančních či kapacitních důvodů nemohla v podzimních termínech ve festivalu pokračovat, a to: Benešov, Děčín, Jablonec nad Nisou, Karlovy Vary, Kladno, Louny, Nymburk, Opava, Pelhřimov, Police nad Metují, Praha, Třebíč a Zlín.

Pokračovat i se školními projekcemi naopak budou: Boskovice, Brno, České Budějovice, Český Krumlov, Hradec Králové, Liberec, Mladá Boleslav, Olomouc, Ostrava, Pardubice, Plzeň, Polička, Rožnov pod Radhoštěm, Řevnice, Sušice, Tábor, Tišnov, Třinec, Uherské Hradiště, Ústí nad Labem, Ústí nad Orlicí, Vsetín a Znojmo.

Rádi byste se v některém z těchto měst zúčastnili? Podívejte se na termíny a kontakty. Náhradní termíny budou probíhat od září do listopadu.

 

Válka na Ukrajině

Materiály JSNS k ruské vojenské invazi

V souvislosti s aktuálními událostmi na Ukrajině jsme z portálu JSNS.CZ vybrali dokumentární filmy, lekce, materiály a aktivity do hodin a také řadu doporučení pro vyučující k tomu, jak s žáky mluvit o válečném konfliktu, uprchlících, mediální manipulaci a propagandě. Na stránce Válka na Ukrajině najdete speciálně připravený výběr lekcí k současné situaci spolu s aktivitami do hodin nebo publikaci Podoby ruské propagandy. Nabídku materiálů budeme průběžně rozšiřovat.