Proč a jak učit s filmem?

1.9.2020 / JSNS

Zajímá vás, co přináší dokumentární film v hodinách žákům a jejich učitelům? Jak filmové hodiny vypadají a co vyučující na práci s filmem nejvíce překvapuje? Přinášíme vám příběhy čtyř učitelů - Idy Vohryzkové, Zuzany Pasekové, Bohuslava Sedláčka a Jana Kubíčka, kteří ve svých hodinách audiovizuální materiály využívají a s portálem a metodikou JSNS dlouhodobě pracují. Ve čtyřech krátkých videích se dozvíte, co nejvíce baví na promítání dokumentárních filmů a sociálních spotů je samotné a čemu se učí žáci. 

Pokud nemáte s portálem JSNS zatím zkušenosti, doporučujeme ke zhlédnutí krátké instruktážní video, které vás portálem provede.

Válka na Ukrajině

Materiály JSNS k ruské vojenské invazi

V souvislosti s aktuálními událostmi na Ukrajině jsme z portálu JSNS.CZ vybrali dokumentární filmy, lekce, materiály a aktivity do hodin a také řadu doporučení pro vyučující k tomu, jak s žáky mluvit o válečném konfliktu, uprchlících, mediální manipulaci a propagandě. Na stránce Válka na Ukrajině najdete speciálně připravený výběr lekcí k současné situaci spolu s aktivitami do hodin nebo publikaci Podoby ruské propagandy. Nabídku materiálů budeme průběžně rozšiřovat.