Vyhlašujeme literární soutěž 2017

17.1.2017 / Festival Jeden svět - projekce pro školy

Zapojte své žáky a studenty (15–20 let) do literární soutěže, kterou tradičně pořádáme s týdeníkem Respekt v rámci filmového festivalu Jeden svět.

Tématem letošního ročníku je Umění spolupráce. Na vítěze čekají finanční ceny, roční předplatné Respektu a vyhlášení na zahájení 19. ročníku světově největšího festivalu dokumentárních filmů s tematikou lidských práv.

Umíme spolupracovat? Může spolupráce přispět k řešení problémů a výzev současného světa? Jak by měla vypadat spolupráce ve světě, který se tak rychle proměňuje? Řekněte svým studentům o naší soutěži!

 

Zadání:

Napište Esej, fejeton nebo rozhovor na téma UMĚNÍ SPOLUPRÁCE.

 

Do soutěže se můžou přihlásit žáci a studenti ve věku 15‒20 let. Uzávěrka je 19. 2. 2017.  

Autoři vítězných prací obdrží předplatné časopisu Respekt a finanční odměnu.

Podmínky a kontakty najdete na stránkách soutěže.

Válka na Ukrajině

Materiály JSNS k ruské vojenské invazi

V souvislosti s aktuálními událostmi na Ukrajině jsme z portálu JSNS.CZ vybrali dokumentární filmy, lekce, materiály a aktivity do hodin a také řadu doporučení pro vyučující k tomu, jak s žáky mluvit o válečném konfliktu, uprchlících, mediální manipulaci a propagandě. Na stránce Válka na Ukrajině najdete speciálně připravený výběr lekcí k současné situaci spolu s aktivitami do hodin nebo publikaci Podoby ruské propagandy. Nabídku materiálů budeme průběžně rozšiřovat.