Jeden svět – přihlaste se na projekce pro školy!

14.2.2017 / Festival Jeden svět - projekce pro školy

Spustili jsme přihlašování na pražské školní projekce MFF Jeden svět. Vyberte si filmy, které osloví vaše žáky a studenty, a přijďte se svou třídou od 7. do 16. března do kina! 

Program a vše potřebné k projekcím v Praze najdete na JSNS.CZ/skolni-projekce.

Pro více informací o projekcích v ostatních městech kontaktujte svého koordinátora –  JSNS.CZ/festival-v-regionech.

19. ročník Mezinárodního filmového festivalu Jeden svět odstartuje už za pár týdnů. Tradičně probíhá v Praze a dalších 32 městech České republiky.

Festival přináší příběhy lidí z různých koutů planety a otevírá důležitá témata z oblasti lidských práv, jako například život v nedemokratických režimech, ekologickou problematiku nebo nejrůznější sociální témata.

Součástí Jednoho světa ve všech festivalových městech jsou dopolední projekce pro základní a střední školy. Po filmech následují debaty, kde se mladí diváci dozví více o tématu filmu a mají možnost vyjádřit svůj názor. 

Válka na Ukrajině

Materiály JSNS k ruské vojenské invazi

V souvislosti s aktuálními událostmi na Ukrajině jsme z portálu JSNS.CZ vybrali dokumentární filmy, lekce, materiály a aktivity do hodin a také řadu doporučení pro vyučující k tomu, jak s žáky mluvit o válečném konfliktu, uprchlících, mediální manipulaci a propagandě. Na stránce Válka na Ukrajině najdete speciálně připravený výběr lekcí k současné situaci spolu s aktivitami do hodin nebo publikaci Podoby ruské propagandy. Nabídku materiálů budeme průběžně rozšiřovat.