Nominace na Cenu Gratias Tibi 2021 jsou ukončeny

7.6.2021 / Cena Gratias Tibi

Nominace na letošní Cenu Gratias Tibi jsou uzavřeny a my máme obrovskou radostže se nám letos sešlo téměř 70 skvělých projektů a iniciativ mladých lidí. Njevíce bylo nominováno v kategorii mladí lidé do 30 let, a to konkrétně 40 projektů. V kategorii základní školy se sešlo 10 projektů a střední školy 19 projektů. Mezi iniciativami nechybí pomoc druhým, upozorňování na důležitá témata nebo organizování charitativních sbírek. V letošním roce také nesmíme opomenout ani iniciativy, které se zapojily v době pandemie.

Porota, složená ze zástupců partnerských organizací, bude vybírat finalisty a vítěze hlavních kategorií - základní školy, střední školy a mladí lidé do 30 let, 17. června. Vybere také nejlepší projekt v oblasti ochrany životního prostředí. Ze všech 9 finalistů budete pak moci před samotným vyhlášením vybírat i Vy ve veřejném hlasování divácké Ceny České televize.

Výsledky vyhlásíme 15. září na slavnostním večeru v pražských Letenských sadech. Vítězové mohou získat vzdělávací cestu do Norska nebo Štrasburku, finanční obnos na podporu svého projektu nebo workshop dle svého výběru. Své ocenění převezmou z rukou významných osobností společesnkého života. 

Válka na Ukrajině

Materiály JSNS k ruské vojenské invazi

V souvislosti s aktuálními událostmi na Ukrajině jsme z portálu JSNS.CZ vybrali dokumentární filmy, lekce, materiály a aktivity do hodin a také řadu doporučení pro vyučující k tomu, jak s žáky mluvit o válečném konfliktu, uprchlících, mediální manipulaci a propagandě. Na stránce Válka na Ukrajině najdete speciálně připravený výběr lekcí k současné situaci spolu s aktivitami do hodin nebo publikaci Podoby ruské propagandy. Nabídku materiálů budeme průběžně rozšiřovat.