Prohlédněte si se studenty virtuální výstavu Nepřemožená

8.6.2021 / Příběhy bezpráví

Připravili jsme pro vás výstavu Nepřemožená v online podobě. Můžete ji tak zhlédnout společně se studenty nebo se na ni můžete podívat každý individuálně.  

Výstava zachycuje životní osudy Milady Horákové, sociální pracovnice, právničky, odpůrkyně diktatury, humanistky, která byla oddána sociální spravedlnosti a rovným právům. Od její popravy v červnu uplyne 71 let. Její odpor proti nacistům a komunistům se stal součástí československého boje za svobodu. Online výstava byla zpracována na základě komiksové předlohy, poprvé vydané v roce 1951 v USA. Svůj hlas vyprávění propůjčil Saša Michailidis

Navštivte výstavu.

Najdete ji také v doprovodných materiálech u audiovizuální lekce věnované Miladě Horákové Případ Dr. Horáková.

Válka na Ukrajině

Materiály JSNS k ruské vojenské invazi

V souvislosti s aktuálními událostmi na Ukrajině jsme z portálu JSNS.CZ vybrali dokumentární filmy, lekce, materiály a aktivity do hodin a také řadu doporučení pro vyučující k tomu, jak s žáky mluvit o válečném konfliktu, uprchlících, mediální manipulaci a propagandě. Na stránce Válka na Ukrajině najdete speciálně připravený výběr lekcí k současné situaci spolu s aktivitami do hodin nebo publikaci Podoby ruské propagandy. Nabídku materiálů budeme průběžně rozšiřovat.